Zuhause / DC DC Converters / UEE-5/10-D48NHL2-C
minImg
UEE-5/10-D48NHL2-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
UEE-5/10-D48NHL2-C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.37" H (58.4mm x 22.9mm x 9.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series UCE
Type Isolated Module
Package / Case Eighth Brick
Efficiency 90.5%