UEI15-033-Q12-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
UEI15-033-Q12-C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 14.85W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 4.5A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Standby Output
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency cURus, DEMKO
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.10" L x 0.96" W x 0.33" H (27.9mm x 24.4mm x 8.4mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series UEI15 (15W)
Power (Watts) 14.85 W