UEI25-033-D48PM-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
UEI25-033-D48PM-C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 25W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.10" L x 0.96" W x 0.34" H (27.9mm x 24.4mm x 8.7mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 7.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series UEI25 (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-SMD Module, 1x1 Brick
Efficiency 89.5%