UFEC40-12T3312
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
UFEC40-12T3312
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER 3.3V +/-12V 29W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 12V
Voltage - Output 3 -12V
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.25" W x 0.79" H (101.6mm x 57.2mm x 20.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6A, 400mA, 400mA
Number of Outputs 3
Voltage - Input (Min) 9.5V
Series UFEC40 (40W)
Power (Watts) 29W
Type Enclosed
Efficiency 83%