UFED20-48S12W
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
UFED20-48S12W
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER 12V 20W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.25" W x 0.79" H (101.6mm x 57.2mm x 20.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.67A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series UFED20W (20W)
Power (Watts) 20W
Type Enclosed
Efficiency 86%