UFED40-110S05W
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
UFED40-110S05W
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER 5V 40W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.25" W x 0.79" H (101.6mm x 57.2mm x 20.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 8A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series UFED40W (40W)
Power (Watts) 40W
Type Enclosed
Efficiency 88%