UGV1E470MNN6305
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
UGV1E470MNN6305
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 47UF 20% 25V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 30mOhm
Ratings -
Series UGV
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.6 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 47 µF