ULQ-3.3/20-D24N-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
ULQ-3.3/20-D24N-C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 66W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 2 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.22" L x 1.35" W x 0.38" H (56.4mm x 34.3mm x 9.53mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 20A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active Low
Series ULQ
Power (Watts) 66 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 89.5%