UMJ107AB7102MAHT
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
UMJ107AB7102MAHT
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 50V X7R 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1000 pF