UMJ212CB7105MGHT
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
UMJ212CB7105MGHT
Beschreibung:
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series M
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1 µF