UMK063B7101MP-F
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
UMK063B7101MP-F
Hersteller:
Taiyo Yuden
Beschreibung:
CAP CER 100PF 50V X7R 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.015" (0.39mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 100 pF