UMK105CH050DV-F
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
UMK105CH050DV-F
Beschreibung:
CAP CER 5PF 50V CH 0402
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient CH
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 5 pF