UMK107SD272KA-T
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
UMK107SD272KA-T
Beschreibung:
CAP CER 2700PF 50V 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Series CFCAP™
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 2700 pF