UMP1H3R3MDD1TP
Nichicon
Produkt-Nr.:
UMP1H3R3MDD1TP
Beschreibung:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 25.5 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 3.3 µF