UMW1H010MDD1TP
Nichicon
Produkt-Nr.:
UMW1H010MDD1TP
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 8.4 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UMW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 12.6 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1 µF