UNR222100L
Panasonic Electronic Components
Produkt-Nr.:
UNR222100L
Paket:
Mini3-G1
Beschreibung:
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3
Benutzer handbuch
Frequency - Transition 200 MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 500 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 5mA, 10mA
Resistor - Base (R1) 2.2 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Supplier Device Package Mini3-G1
Series -
Transistor Type NPN - Pre-Biased
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 200 mW
Mfr Panasonic Electronic Components
Resistor - Emitter Base (R2) 2.2 kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 40 @ 100mA, 10V