UPC24M12AHF-AZ
Renesas
Produkt-Nr.:
UPC24M12AHF-AZ
Hersteller:
Renesas
Paket:
MP-45G
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
UPC24M12 - FIXED POSITIVE LDO RE
Auf Lager : 263
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 147
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 3.2 mA
PSRR 52dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 27V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package MP-45G
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Renesas
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 1V @ 500mA