UPC29M33AT-E1-AY
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
UPC29M33AT-E1-AY
Paket:
TO-252 (MP-3Z)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA TO252
Auf Lager : 13784
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 3 mA
PSRR 64dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 16V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 20 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-252 (MP-3Z)
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Renesas Electronics America Inc
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1V @ 500mA