UPE1C471MCG0811R
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
UPE1C471MCG0811R
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm
Ratings -
Series UPE
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.4 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 470 µF