UPJ1H821MHD6TN
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPJ1H821MHD6TN
Beschreibung:
CAP ALUM 820UF 20% 50V RADIAL
Auf Lager : 62
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.53 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.81 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 820 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 43 mOhms