UPJ1V221MPD6TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPJ1V221MPD6TD
Beschreibung:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 2480
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 560 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 770 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 220 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 140 mOhms