UPJ1V270MDD1TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPJ1V270MDD1TD
Beschreibung:
CAP ALUM 27UF 20% 35V RADIAL
Auf Lager : 8243
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 99 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 180 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 27 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 1 Ohms