UPM0J471MPD6TD
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPM0J471MPD6TD
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL
Auf Lager : 356
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.571" (14.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 505 mA @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 635 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 470 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 140 mOhms