UPM0J472MHD6TN
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPM0J472MHD6TN
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 6.3V RADIAL
Auf Lager : 224
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.72 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.92 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 4700 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 32 mOhms