UPM0J682MHD6TN
Nichicon
Produkt-Nr.:
UPM0J682MHD6TN
Beschreibung:
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.11 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.35 A @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 6800 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 27 mOhms