UPR0G561MP26308RU
Chinsan (Elite)
Produkt-Nr.:
UPR0G561MP26308RU
Hersteller:
Chinsan (Elite)
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7mOhm
Ratings -
Series UPR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.6 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 560 µF