Nichicon
Produkt-Nr.:
UPS2C471MRD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.7905
$3.7905
10
$3.0533
$30.533
50
$2.62561
$131.2805
100
$2.38146
$238.146
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.2 A @ 120 Hz |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UPS |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.38 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 470 µF |
| Package | Bulk |