UPSD3212CV-24T6
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
UPSD3212CV-24T6
Hersteller:
STMicroelectronics
Beschreibung:
IC MCU 8BIT 80KB FLASH 52TQFP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor 8032
Speed 24MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 37
Peripherals LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series µPSD
Package / Case 52-TQFP
Core Size 8-Bit
Mfr STMicroelectronics
Connectivity I²C, UART/USART
Program Memory Size 80KB (80K x 8)
Data Converters A/D 4x8b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V