Nichicon
Produkt-Nr.:
UPTW6181MRD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 180UF 20% 420V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.0705
$6.0705
10
$5.39885
$53.9885
50
$4.72397
$236.1985
100
$4.319175
$431.9175
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 420 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 950 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UPT |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.52 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 180 µF |
| Package | Bulk |