Nichicon
Produkt-Nr.:
UPV0J391MGD1TD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 390UF 20% 6.3V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.6555
$0.6555
10
$0.4636
$4.636
50
$0.35036
$17.518
100
$0.305235
$30.5235
500
$0.226062
$113.031
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UPV |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 390 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 290 mOhms |