Nichicon
Produkt-Nr.:
UPV1C151MGD1TD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 150UF 20% 16V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.646
$0.646
10
$0.475
$4.75
50
$0.38019
$19.0095
100
$0.325945
$32.5945
500
$0.25802
$129.01
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UPV |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 150 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 390 mOhms |