Nichicon
Produkt-Nr.:
UPW1A102MPD6
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.703
$0.703
10
$0.5187
$5.187
50
$0.41496
$20.748
100
$0.35568
$35.568
500
$0.281542
$140.771
1000
$0.237092
$237.092
2500
$0.222272
$555.68
5000
$0.207452
$1037.26
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.787" (20.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 10 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 746.25 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UPW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 995 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1000 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 65 mOhms |