Nichicon
Produkt-Nr.:
UPW2A010MDD1TD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 1UF 20% 100V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.285
$0.285
10
$0.1957
$1.957
50
$0.13053
$6.5265
100
$0.11096
$11.096
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 9 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Obsolete |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UPW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 30 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 20 Ohms |