Nichicon
Produkt-Nr.:
URS2A331MHD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.7005
$1.7005
10
$1.34235
$13.4235
50
$1.16337
$58.1685
100
$1.00681
$100.681
500
$0.760703
$380.3515
1000
$0.671204
$671.204
2500
$0.626458
$1566.145
5000
$0.604086
$3020.43
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 760 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | URS |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.14 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |