Nichicon
Produkt-Nr.:
URY2F100MHD1TO
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 315V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.1115
$1.1115
10
$0.88065
$8.8065
50
$0.76323
$38.1615
100
$0.660535
$66.0535
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.551" (14.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 315 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 70 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | URY |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 112 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 10 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |