Nichicon
Produkt-Nr.:
URZ1J331MHD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.0545
$1.0545
10
$0.8303
$8.303
50
$0.71934
$35.967
100
$0.622535
$62.2535
500
$0.470383
$235.1915
1000
$0.415036
$415.036
2500
$0.387372
$968.43
5000
$0.37353
$1867.65
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 510 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | URZ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 765 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |