UT335M050HCHTA
Aillen
Produkt-Nr.:
UT335M050HCHTA
Hersteller:
Aillen
Beschreibung:
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.232" (5.90mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 14 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UT
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Aillen
Capacitance 3.3 µF