UT6-7-30-F1
Laird Thermal Systems, Inc.
Produkt-Nr.:
UT6-7-30-F1
Beschreibung:
THERMOELECT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Voltage - Max 8.1 V
Delta Tmax @ Th 70°C @ 25°C
Qmax @ Th 29.0W @ 25°C
Current - Max 6 A
Size / Dimension Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Product Status Obsolete
Number of Stages 1
Series UltraTEC™
Mfr Laird Thermal Systems, Inc.
Features Lead Wires
Height 3.80mm