UT687M010HFKTA
Aillen
Produkt-Nr.:
UT687M010HFKTA
Hersteller:
Aillen
Beschreibung:
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 235 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UT
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 352.5 mA @ 10 kHz
Mfr Aillen
Capacitance 680 µF