Zuhause / Circuit Breakers / UTS250N-FTU-175A-3P-LL-UL
minImg
UTS250N-FTU-175A-3P-LL-UL
American Electrical Inc.
Produkt-Nr.:
UTS250N-FTU-175A-3P-LL-UL
Beschreibung:
CIR BRK THERM 175A 600VAC/600VDC
Benutzer handbuch
Actuator Type Lever
Approval Agency cULus, UL489
Current Rating (Amps) 175A
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series UTS250N
Voltage Rating - DC 600 V
Voltage Rating - AC 600 V