Nichicon
Produkt-Nr.:
UTT1E331MPD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.43795
$4.3795
50
$0.33098
$16.549
100
$0.288325
$28.8325
500
$0.213579
$106.7895
1000
$0.181545
$181.545
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | - |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.453" (11.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 178.8 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Obsolete |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UTT |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 298 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 330 µF |
| Package | Bulk |
| Impedance | 400 mOhms |