Nichicon
Produkt-Nr.:
UVR1H332MHD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 3300UF 20% 50V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.6125
$2.6125
10
$2.1109
$21.109
50
$1.84186
$92.093
100
$1.611675
$161.1675
500
$1.227932
$613.966
1000
$1.07444
$1074.44
2500
$1.03607
$2590.175
5000
$0.99769
$4988.45
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.476" (37.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.5 A @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UVR |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.875 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 3300 µF |
| Package | Bulk |