Nichicon
Produkt-Nr.:
UVR1J472MRD6
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 4700UF 20% 63V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.959
$4.959
10
$4.46215
$44.6215
50
$3.86707
$193.3535
100
$3.371265
$337.1265
500
$2.776337
$1388.1685
1000
$2.578024
$2578.024
2500
$2.528444
$6321.11
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.492" (12.50mm) |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.2 A @ 120 Hz |
| Product Status | Obsolete |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UVR |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.68 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 4700 µF |
| Package | Bulk |