Nichicon
Produkt-Nr.:
UVR2V2R2MPD1TD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.494
$0.494
10
$0.34485
$3.4485
50
$0.2413
$12.065
100
$0.20672
$20.672
500
$0.155059
$77.5295
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 350 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 38 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UVR |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 60.8 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |