Nichicon
Produkt-Nr.:
UVY2G2R2MPD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.589
$0.589
10
$0.4161
$4.161
50
$0.31445
$15.7225
100
$0.273885
$27.3885
500
$0.202901
$101.4505
1000
$0.172463
$172.463
2500
$0.162317
$405.7925
5000
$0.152171
$760.855
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 27 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UVY |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 31.05 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | UVY2G |