Nichicon
Produkt-Nr.:
UVZ2A102MHD
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.2395
$3.2395
10
$2.6201
$26.201
50
$2.28646
$114.323
100
$2.000605
$200.0605
500
$1.524256
$762.128
1000
$1.333734
$1333.734
2500
$1.286091
$3215.2275
5000
$1.238468
$6192.34
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.634" (41.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 985 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Not For New Designs |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Series | UVZ |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.13275 A @ 10 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1000 µF |
| Package | Bulk |