Nichicon
Produkt-Nr.:
UWF1C100MCL1GB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.23275
$2.3275
50
$0.16302
$8.151
100
$0.13965
$13.965
500
$0.104747
$52.3735
1000
$0.088454
$88.454
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | - |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 25 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Last Time Buy |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UWF |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 50 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 10 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance | 5 Ohms |