Nichicon
Produkt-Nr.:
UWF1C470MCL1GB
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.475
$0.475
10
$0.3382
$3.382
50
$0.25555
$12.7775
100
$0.222585
$22.2585
500
$0.164882
$82.441
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | - |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 16 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 57.5 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Last Time Buy |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| Ratings | - |
| Series | UWF |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 115 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 47 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Impedance | 1.3 Ohms |