Zuhause / DC DC Converters / UWR-5.2/1500-D5A-C
minImg
UWR-5.2/1500-D5A-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
UWR-5.2/1500-D5A-C
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5.2V 7W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 7.25V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5.2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.38" H (50.8mm x 25.4mm x 9.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.7V
Series UWR (15W)
Power (Watts) 7 W
Type Isolated Module
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 76%