UWS-24/2-Q12P-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
UWS-24/2-Q12P-C
Paket:
Sixteenth Brick
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 24V 48W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 2A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 91%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.30" L x 0.90" W x 0.36" H (33.0mm x 22.9mm x 9.1mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series UWS-Q12
Power (Watts) 48 W